Wizyta adaptacyjna w Dental Care

Gabinet Dental Care Opole

Wizyta u dentysty sprawia, że nawet dorosłych mężczyzn ogarnia obezwładniający strach, a dzieci uciekają z płaczem. Jak wynika z przeprowadzonych badań, podobne uczucia wiąże z nią niemal połowa Polaków. Dlaczego tak się dzieje?

Boję się dentysty

Obok powszechnie znanych fobii, tak jak arachnofobia czy agarofobia istnieje także dentofobia. Jest to paraliżujący lęk przed leczeniem stomatologicznym, a co za tym idzie bólem, zapachem gabinetu, a nawet dotykiem lekarza. Często o powstaniu dentofobii decydują przykre doświadczenia z dzieciństwa, bolesne zabiegi, na które jako dzieci nie mieliśmy wpływu. Osoby z problemem dentofobii nie chodzą do dentysty lub bywają tam tylko sporadycznie, w nagłych wypadkach. Przerażeni pacjenci rzadko przychodzą do gabinetu z własnej woli, zwykle do wizyty zmusza ich ból albo ktoś bliski.

Sprawdź czy masz dentofobię?

 1. Czy w dniu poprzedzającym wizytę u stomatologa odczuwasz niepokój i napięcie mogące doprowadzić do jej odwołania?
 2. Czy podczas oczekiwania w recepcji na wejście do gabinetu czujesz się zdenerwowany z powodu wizyty?
 3. Czy masz nieprzyjemne doświadczenia związane z wizytą u stomatologa?
 4. Czy podczas wizyty w gabinecie czujesz się niespokojny i zestresowany?
 5. Czy myśl o zastrzyku znieczulającym sprawia, że czujesz się zdenerwowany?
 6. Czy widok stomatologa lub asystentki stomatologicznej powoduje Twój niepokój?
 7. Czy narzędzie umieszczone w Twojej jamie ustnej podczas zabiegu stomatologicznego powoduje, że masz wrażenie utrudnionego oddychania i wpadasz w panikę?

   Jeżeli na większość pytań odpowiedziałeś twierdząco, może to oznaczać, że masz problem z dentofobią. Często jednak problem nie jest tak poważny. Wówczas wystarczy rozmowa ze specjalistą - pierwsze spotkanie może być poświęcone wyłącznie wyjaśnieniu wszystkich wątpliwości, a także zapoznaniu z naszym gabinetem i warunkami leczenia. W obecnych czasach zaawansowane metody znieczulania oraz nowoczesne technologie leczenia sprawiają, że wizyta w naszym Gabinecie nie boli. Nie zwlekaj.

   Zapisz się już dziś na wizytę adaptacyjną w Dental Care.

Sprzęt w gabinecie
Sprzęt w gabinecie
Tagi: dentofobia, detofobie, gabinet dentystyczny opole, gabinet stomatologiczny opole, dentysta opole, stomatolog opole, bezpłatne wizyty adaptacyjne, przegląd stomatologiczny, wizyta za darmo, bezpłatna wizyta